Komunikat Zarządu dot. podsumowania 2020 r. i planów na 2021 r.

Koniec roku to tradycyjnie czas podsumowań i planowania działań na zbliżające się 12 miesięcy. Dla nas to kolejna okazja, aby powiedzieć o tym co nam się udało, co dla nas ważne i co planujemy dalej.

Rok 2020 miał być dla nas czasem hucznego obchodzenia jubileuszu 25-lecia działalności Unisystemu. Jednak obostrzenia związane z pandemią pokrzyżowały nam te plany. Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszych Pracowników i Klientów zrezygnowaliśmy z zaplanowanych imprez oraz udziału w targach i konferencjach. Zmieniliśmy także nasz system pracy, dbając o zachowanie reżimu sanitarnego i dostosowując się do dynamicznie zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej.

Musieliśmy także zweryfikować nasze założenia dotyczące finansów. Nie udało nam się osiągnąć zaplanowanego wzrostu, ale utrzymaliśmy zeszłoroczny poziom, co traktujemy jako sukces, biorąc pod uwagę globalny kryzys, przerwane łańcuchy dostaw, lockdown-y. Ta stabilność finansowa pozwoliła nam także na rozpoczęcie dużej inwestycji, jaką jest rozbudowa siedziby. W czerwcu zamknęliśmy etap projektowy, a w listopadzie ruszyliśmy z pracami konstrukcyjnymi; po ukończeniu budowy będziemy dysponować cztery razy większą powierzchnią niż w dotychczasowej siedzibie.

Rok 2021 to dla nas rok ekspansji – zwiększamy powierzchnię produkcyjną i magazynową, inwestujemy w nowe linie montażowe, rozbudowujemy dział eksportu. Dynamiczny rozwój technologii i wzrost świadomości społeczeństwa informacyjnego sprawia, że możemy stawiać sobie coraz bardziej ambitne cele. Niezmiennie chcemy, by marka Unisystem kojarzyła się z innowacyjnością, profesjonalizmem, wiedzą, a także nieszablonowymi, a przy tym i niezawodnymi rozwiązaniami.

Jednocześnie pamiętamy, że ten rozwój nie byłby możliwy bez naszych pracowników. W tym roku dołączyły do nas kolejne osoby, a wciąż mamy otwarte rekrutacje (kogo szukamy? – sprawdź tutaj). Jednak U-Team to nie tylko najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach, ale przede wszystkim ludzie, których napędza pasja i chęć rozwoju.

Dziękujemy, że byliście z nami przez ten rok. Za współpracę, wsparcie i dobre słowa, które do nas trafiają. To dla nas ważne, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Życzymy Wam dużo zdrowia, bo teraz to właśnie ono jest najważniejsze, cierpliwości oraz radości, która pomoże spojrzeć z optymizmem w przyszłość. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Sławomir Szweda i Kamil Kozłowski,

Zarząd Unisystem sp. z o.o.

Najnowsze Artykuły

Rozwiązania dla transportu: 48.5-calowe wyświetlacze LCD-TFT od Litemaxa

W ofercie Unisystemu dostępne są nowe modele wyświetlaczy LCD-TFT od Litemaxa. To 48.5-calowe stretch’e, które doskonale sprawdzą się w branży transportowej, w aplikacjach indoorowych i outdoorowych. Modele z serii 4851-Y...

Łatwy w implementacji 10.1-calowy LCD-TFT od Winstara

Godnym uwagi rozwiązaniem, które niedawno trafiło na rynek jest model WF101JSYFHLHBV firmy Winstar. Można powiedzieć, że jest to rozwiązanie niemal gotowe do implementacji w urządzeniu końcowym.   Model WF101JSYFHLHBV to...

Spotkajmy się na Evertiq Expo 2022 w Warszawie

27 października 2022 r. (czwartek) na PGE Narodowym odbędą się targi Evertiq Expo 2022. Organizator deklaruje, że będzie to największe tegoroczne wydarzenie w branży elektronicznej w Polsce. Znajdziecie nas na...

Nowe wyświetlacze panoramiczne o wysokiej jasności od Winstara

Do oferty Unisystemu dodaliśmy trzy nowe modele wyświetlaczy LCD-TFT od Winstara: WF39ESWASDNN0#, WF39ESWASDNG0# i WF39ESWASDNT0#. To rozwiązania bar type, czyli panoramicznego formatu, które – dzięki wyśrubowanym parametrom – doskonale sprawdzą...

Przewiń do góry