Pasja napędza rozwój – kilka słów o naszej inwestycji

Nieco ponad rok temu informowaliśmy o planach związanych z inwestycją w nową, większą siedzibę firmy. Dzisiaj możemy ogłosić, że zakończyliśmy część budowlaną tego projektu.

Obchodzony w zeszłym roku jubileusz 25-lecia firmy zbiegł się z rozpoczęciem naszej największej jak do tej pory inwestycji: budowy nowej siedziby. – Wprowadzając się do siedziby przy Nowym Świecie w 2015 roku nawet nie śmiałem myśleć, że już 5 lat później okaże się ona po prostu za mała – wspomina Sławomir Szweda, założyciel i prezes Unisystem.

Rok 2020 był dla nas kontynuacją dynamicznego rozwoju, który rozpoczął się prawie 6 lat temu. Zwiększenie ilości pracowników, zdobywanie kolejnych rynków, nowe, coraz bardziej wymagające projekty i ciągłe poszerzanie kompetencji sprawiły, że przestrzeń, w której do tej pory funkcjonowaliśmy, nie nadążała za naszym tempem.

Nowa siedziba to kolejne 3000m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej, produkcyjnej i biurowej – wspólnie z naszym pierwszym, nadal używanym budynkiem da to w sumie 4000m2. Umiejscowiona na parterze część magazynowa zajmie blisko 1000m2. Pierwsze piętro to przestrzeń przeznaczona dla produkcji oraz działu R&D. Znajdą się tam m.in. laboratoria mechaniczne i elektroniczne oraz ciemnia. – Nowe laboratoria pozwolą nam przede wszystkim na kompleksowe wsparcie klientów i przeprowadzanie serii testów bezpośrednio w naszej siedzibie. Wszystko w warunkach dostosowanych do konkretnych oczekiwań klientów, zarówno pod względem wymagań mechanicznych, optycznych, jak i elektronicznych – mówi Kamil Kozłowski, wiceprezes Unisystem. Na drugiej kondygnacji znajdą się pomieszczenia biurowe i socjalne, sale konferencyjne oraz… przestrzeń dla dzieci.

W kolejnym etapie prac przewidujemy umieszczenie na dachu paneli solarnych. Będzie się tam działo jednak znacznie więcej. Część dachu będzie zaadaptowana do korzystania przez pracowników. – Na tarasie znajdą się elementy małej architektury ogrodowej, a także ławki, miejsca do pracy, odpoczynku i obszar do rekreacji, m.in. prowadzenia sesji jogi. Nasz nowy budynek był projektowany z myślą o komforcie pracowników, dlatego zadbaliśmy o to, by oprócz odpowiedniego miejsca pracy mieli również gdzie odpocząć. Na etapie projektu wszyscy pracownicy mogli zgłaszać swoje uwagi dotyczące biur, stanowisk pracy czy koncepcji pomieszczeń. Dzięki temu pojawiło się kilka znakomitych pomysłów – jak wspomniana strefa rekreacyjna na dachu, czy firmowe przedszkole – komentuje Kamil Kozłowski.

Nasza dotychczasowa siedziba będzie nadal użytkowana, a budynki zostaną połączone. Część produkcyjna zostanie powiększona o obecną część magazynową. Na początku 2020 roku zakończyliśmy rozbudowę i modernizację cleanroomu. Obecnie spełnia on standardy klasy ISO 6 wg normy ISO 14644-1. To odpowiednie warunki do prowadzenia prac w zakresie np. łączenia wyświetlaczy z sensorami dotykowymi i nakładania na wyświetlacze szkła zabezpieczającego przed uszkodzeniami mechanicznymi, dekoracyjnego lub powłok, np. antireflective (AR) lub antifingerprint (AF).

Rok 2021 to dla nas czas ekspansji – zakończenie budowy nowej siedziby, rozbudowa działu eksportu, inwestycja w nowe linie montażowe. – Ostatnie lata Unisystemu były naprawdę wspaniałe, ale głęboko wierzę, że najlepsze jest wciąż przed nami – mówi Sławomir Szweda. 

Najnowsze Artykuły

Rozwiązania dla transportu: 48.5-calowe wyświetlacze LCD-TFT od Litemaxa

W ofercie Unisystemu dostępne są nowe modele wyświetlaczy LCD-TFT od Litemaxa. To 48.5-calowe stretch’e, które doskonale sprawdzą się w branży transportowej, w aplikacjach indoorowych i outdoorowych. Modele z serii 4851-Y...

Łatwy w implementacji 10.1-calowy LCD-TFT od Winstara

Godnym uwagi rozwiązaniem, które niedawno trafiło na rynek jest model WF101JSYFHLHBV firmy Winstar. Można powiedzieć, że jest to rozwiązanie niemal gotowe do implementacji w urządzeniu końcowym.   Model WF101JSYFHLHBV to...

Spotkajmy się na Evertiq Expo 2022 w Warszawie

27 października 2022 r. (czwartek) na PGE Narodowym odbędą się targi Evertiq Expo 2022. Organizator deklaruje, że będzie to największe tegoroczne wydarzenie w branży elektronicznej w Polsce. Znajdziecie nas na...

Nowe wyświetlacze panoramiczne o wysokiej jasności od Winstara

Do oferty Unisystemu dodaliśmy trzy nowe modele wyświetlaczy LCD-TFT od Winstara: WF39ESWASDNN0#, WF39ESWASDNG0# i WF39ESWASDNT0#. To rozwiązania bar type, czyli panoramicznego formatu, które – dzięki wyśrubowanym parametrom – doskonale sprawdzą...

Przewiń do góry